Jak začít...

STROM.jpg

Potřebuji vaši pomoc

V počátcích pátrání po historii vašeho rodu budu potřebovat vaši pomoc.

Prohledejte doma všechny šuplíky a krabice s dokumenty – zcela jistě najdete křestní, oddací a úmrtní listy, parte nejbližších příbuzných, vysvědčení svých rodičů, kupní smlouvy – zkrátka vše, co se vztahuje k vaší rodině. Vytvoříte něco jako rodinný archiv. Rodinné dokumenty nedávejte z ruky, postačí mi kvalitní sken nebo fotografie.

Podobně si sestavíte i fotografický archiv. V každé rodině se najdou zapomenutá alba plná zažloutlých fotografií miminek na kožešině a mladých nevěst, o nichž nevíte, koho zobrazují. Vyptejte se nejstarších členů rodiny, příbuzných a přátel a pokuste se identifikovat neznámé tváře a místa.

Čas neúprosně běží a pamětníci odcházejí, proto neváhejte. Navštivte nejstarší členy rodiny, příbuzné a rodinné přátele, a vyptávejte se - ovšem citlivě a s taktem a nedotýkejte se, zvláště u starších lidí, bolavých míst. Příběhy, které vám budou vyprávět, si zaznamenáte. Zcela jistě jste některé slyšeli již mnohokrát, ale dozvíte se možná i věci, o kterých jste dosud neměli tušení. 

Ze získaných informací se pokuste vytvořit něco jako Rodový vývod - číslování  Osobní list

(osobní list lze zkopírovat, uložit do Wordu a editovat)

Teď, když jste se rozhodli vydat na dlouhou cestu do minulosti, kontaktujte mě.

Cesty rodu – genealogické služby

Mgr. Alena Škrabalová, Praha

alenas1@volny.cz

725-932-066

Telefonicky nebo písemně domluvíme podrobnosti, rozsah práce a cenovou hladinu. Pokud jste z Prahy nebo blízkého okolí, je možná i osobní schůzka. Podrobně probereme vaše představy a stanovíme si plán dalšího postupu.

arrow-left.jpg  sedá